SUZE OD SUZAVACA I TUGE U LE Jović namestio gol Kostiću, Hrvati se TUKLI SA POLICIJOM, fudbaleri plakali za Salom (VIDEO)

Na svim stadionima pre početka utakmica održan je minut ćutnje za tragično nastradalog fudbalera. Takva atmosfera je viđena i u Plzenju, ali pre meča Viktorija - Dinamo, došlo je do okršaja Bed Blu Bojsa sa policijom.

Lacio
Lacio i Sevilja su se s navijačima prisetili Emilijana Sale, Foto: AP

Na svih 15 stadiona večeras se Evropa ponovo prisetila tragično nastradalog fudbalera Emilijana Sale, čije je telo pronađeno prošle nedelje posle višednevne potrage po Lamanšu.

Kamere su zabeležile lica tužnih navijača, ali i prve aplauze zbog kasnijih golova, a da ih je bilo - bilo ih je. Ali i tuča.

Navijači zagrebačkog Dinama nisu želeli da ostanu neopaženi u Plzenju, pa su ušli u klinč sa policijom. Interesantno je da veći deo Hrvata nije ni imao ulaznice za meč, dakle, planirali su da izazovu incidente.

BATE je na prepunom stadionu šokirao Arsenal u samom finišu prvog poluvremena golom Draguna. Lakazet je u samom finišu zaradio i isključenje, pa su "tobdžije" u revanšu u dodatnom problemu.

Lacio se bez povređenog Sergeja Milinković-Savića suprotstavio Sevilji, koja igra vrlo promenljivo u Primeri, ali je zato nenadmašna u Evropi.

I upravo su Andalužani preko Ben Jedera u 22. minutu pokazali da su u ovom momentu bolja ekipa od Rimljana.

Benfika je golom Salvija iz jedanaesterca stekla prednost u Istanbulu nad Galatasarajem. Lujindama je izjednačio u 54. minutu, da bi Haris Seferović, reprezentativac Švajcarske, deset minuta kasnije drugim golom za "orlove" postavio konačan rezultat.

Inter je bez pomoći odstranjenog "buntovnika" Maura Ikardija slavio u Beču protiv Rapida pogotkom Martineza iz jedanaesterca.

Ajntraht iz Frankfurta je poveo golom Filipa Kostića protiv Šahtjora u Ukrajini i to na asistenciju Jovića, iako je uvek obrnuto. Ekipa iz Frankfurta je dva puta vodila, ali u oba slučaja ispuštala prednost. Meč se završio rezultatom 2:2.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su na gostovanju od Viktorije Plzenj sa 2:1, u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Junak Viktorije bio je Ludek Pernica koji je postigao dva gola, čime je doneo veliki trijumf češkoj ekipi.