KILMARNOK BLIZU HUMSKE Škotski predstavnik stekao prednost pred revanš (VIDEO)

Revanš je na programu 18. jula.

Partizan, Foto: FK Partizan

* Partizan je u prvom kolu kvalifikacija slobodan

* Prošle sezone Partizan je eliminisan u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope

* Kilmarnok je osnovan davne 1869. godine

U prvom duelu dvomeča Partizanovih protivnika u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope pobedu je odneo Kilmarnok. Škotski Kilmarnok slavio je pobedu na gostovanju velškom Konah'su u utakmici koja je završena rezultatom 1:2 (0:0). Gosti su dominirali tokom prvog poluvremena, ali sve šuteve koje su uputili ka golu domaćina nisu uspeli da plasiraju u okvir gola.

U drugom poluvremenu favorizovani gosti su nastavili da pružaju dobru partiju, ali su doživeli "hladan tuš", kada je u 75. minutu Tejlor postigao autogol. Kilmarnok ipak nije dugo čekao da dođe do izjednačenja – u 82. minutu dosuđen je penal, a iskoristio ga je Brofi.

https://www.alo.rs/sport/fudbal/neka-je-proklet-svako-ko-hoce-rata-lakomog-pustog-i-voli-krv-ali-i/240242/vest

Konah's je nastavio da se uspešno brani, ali je Findlej u drugom minutu nadoknade uspeo da donese bitan gol i pobedu gostima, posle čega je glavni arbitar meča momentalno odsvirao kraj. Revanš je na programu 18. jula od 20.45, posle kojeg će Partizan saznati sa kim se sastaje u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. 

Kvalifikacije za LE:

Četvrtak:
Pjunik (Arm) – Škupi (Mkd) 3:3 (1:2)
Ordabasi (Kaz) – Torpeto (Geo) 1:0 (0:0)
Ventspils (Lat) – Teuta (Alb) 3:0 (1:0)
Alaškert (Arm) – Makedonija Đorče Petrov (Mkd) 1:0 (0:0)
AEK Larnaka (Cyp) – Petrokub (Mda) 1:0 (1:0)
Lasi (Alb) – Hapoel Ber Ševa (Isr) 1:1 (1:0)
Narva (Est) – Budućnost (Mne) 0:2 (0:1)
Flora (Est) – Radnički Niš (Srb) 2:0 (0:0)
Kups (Fin) – VItebsk (Blr) 2:0 (0:0)
Sabail (Aze) – Univerzitatea Krajova (Rou) 2:3 (1:1)
Balzan (Mlt) – Domžale (Slo) 3:4 (2:1)
Riteriai (Ltu) – Klaksvik (Fai) 1:1 (0:0)
Ružomberok (Svk) – Levski (Bul) 0:2 (0:1)
Akademija Pandev (Mkd) – Zrinjski (BiH) 0:3 (0:2)
Bran (Nor) – Šamrok (Irl) 2:2 (2:1)
Brendbi (Den) – Inter Turku (Fin) 4:1 (1:1)
Krusejders (Irl) – B36 Torshavn (Fai) 2:0 (1:0)
Debrecin (Hun) – Kukeši (Alb) 3:0 (0:0)
Dinamo Tbilisi (Geo) – Edgordani (And) 6:0 (2:0)
Liepaja (Lat) – Dinamo Minsk (Blr) 1:1 (1:0)
Kauno Žalgiris (Ltu) – Apolon (Cyp) 0:2 (0:1)
Makabi Haifa (Isr) – Mura (Slo) 2:0 (0:0)
Malme (Swe) – Balimena (Nir) 7:0 (3:0)
Molde (Nor) – Rejkjavik (Ice) 7:1 (4:0)
Radnik Bijeljina (BiH) – Trnava (Svk) 2:0 (1:0)
Soligorsk (Blr) – Hibernijans (Mlt) 1:0 (0:0)
Speranta (Mda) – Nefči (Aze) 0:3 (0:2)
Fola (Lux) – Čihura (Geo) 1:2 (1:0)
Konahs Ki (Wal) – Kilmarnok (Sco) 1:2 (0:0)
Olimpija (Slo) – RFS (Lat) 2:3 (0:0)
Čukarički (Srb) – Banants (Arm) 3:0 (1:0)
Dunajska Streda (Svk) – Krakovija (Pol) 1:1 (1:1)
Evropa (Gib) – Legija (Pol) 0:0 (0:0)
FCSB (Rou) – Milsami (Mda) 2:0 (1:0)
Zeta (Mne) – MOL Vidi (Hun) 1:5 (1:3)
Aberdin (Sco) – Rovaniemi (Fin) 2:1 (1:0)
Kliftonvil (Nir) – Haugesund (Nor) 0:1 (0:1)
Kork Siti (Irl) – Niderkorn (Lux) 0:2 (0:2)
Honved (Hun) – Žalgiris (Ltu) 3:1 (1:0)
Široki Brijeg (BiH) – Kajrat (Kaz) 1:2 (1:1)
Breidablik (Ice) – Vaduc (Lie) 0:0 (0:0)
Stjarnan (Ice) – Levadija (Est) 2:1 (1:0)

Sreda:
Junese Eš (Lux) – Tobol (Kaz) 0:0

Utorak:
St Džozefs (Gib) – Rendžers (Sco) 0:4 (0:0)
Džek 50, Odžo 56, Goldson 68, Morelos 77
Grira (Mtl) – Hajduk (Cro) 0:2 (0:1)
Đurčo 44, Dolček 90+7
CSKA Sofija (Bul) – Titograd (Mne) 4:0 (1:0)
Evandro 40, Rodrigez 53, Gaferson 55, Malinov 73

BONUS VIDEO:

 

Povezane vesti

Najčitanije - Alo.rs

Najnovije - Alo.rs

Sport - Alo.rs

Galerije

Najbolji video klipovi